Home
Main menu
Language
Login Form
Rambler's Top100
Advertisement
Advertisement
13-th National special borzoi show Print E-mail
Written by   

13-th National Borzoi Show
23 May, 2009, Moscow
Judge: Nina Kharatishvili

Name D. f B. Parents Owner Class Mark, Place
Males
KUMIR IZ RAZDOL'Ya 19. 01. 09

Zagar iz Razdol'ya x Leicro`s Russian Zolka Zara (Uvarov)

Litvinova N. A. , Moscow baby - - -
SOLOV'EV ORLIK 05.12.08

Solov'ev Ulan Udaloi x Solov'ev Yashma (Ostrovskaya)

Cygankova E. E. , Moscow.
baby CW, very promis., Best Baby
RUSICH DIAMANT 14.11.08 RUSICH Petr I x RUSICH Sokolka (Korshunova) Korshunova I. A. & Bobrova V. , Moscow puppy 2 very promis.
RUS EKSTRIM AVANGARD ET SOKOL 27.09.08 Iskushai x Vaskes Vstrecha (Shitikova) Sokolova E. A. , Moscow. puppy 3 very promis.
URAGAN 8.11.08

Berkut Rusich de L`Hermitage d`Eole x Marfa (Sycheva)

Korshunova I. A., Moscow.
puppy CW, very promis.
AMETISTOVAYa SVORA LAZURIT 3.03.08 Cars Ivans Faraon x Polongain Kapitolina (Dzyuba) Bondar' N. O. , Moscow juniors 4 exc. , JCC
ARHIP IZ DOMA KARPOVOI 6.04.08 Nejinskii iz Doma Karpovoi x Rezva iz Doma Karpovoi (Karpova) Plyusnina I. , Kirov juniors very good
BEYOND BELIEF ROYAL LILY 12.08.08 Orlow Kalinow x Tangentiala Nijinski Ballet (Portesova) Vagina U. A. , Moscow. juniors very good
BEL' ETUAL' ROSKOShNYI BARIN 10.08.08 Vega Shelk Feierverk x RUSICH Caricy Otrada (Parichenko) Kurdun E. V. , Moscow.
juniors 2 exc. , JCC
VASKES MAVR 10.06.08 Rus Ekstrim Fartovyi x Vaskes Ugroza (Shiverskih) Shiverskih . . , Moscow. juniors exc.
EROFEI IZ RAZDOL'Ya 13.01.08 Staraja Russa Babitzin x Chernaya Polnoch' iz Razdol'ya (Uvarov) Uvarov S. B. , Moscow juniors 3 exc. , JCC
LYuBIM 06.03.08 Shoroh x Povadka (Ivashkovskii) Dunina M. V. , Moscow juniors - - -
MAZAI UDAChNIK BORZOI 30.03.08 Inei Udachnik Borzoi x Gorinka Udachnik Borzoi (Kisler) Tatarinceva N. V. , Tver region, g. Starica. juniors - - -
RUSICH GARDEMARIN 24.02.08 Berkut Rusich de L`Hermitage d`Eole x RUSICH Rechen'ka (Korshunova) Korshunova I. A.& Kurdun I. L. , Moscow. juniors exc.
RUSICH GRANAT 24.02.08 Berkut Rusich de L`Hermitage d`Eole x RUSICH Rechen'ka (Korshunova) Korshunova I. A., Moscow. juniors CW, exc., J. Club champ.
DVINSKOI USPEShNYI 04.11.07 Sumrak x Dvinskoi Dobrogneva (Bykova) Tyunin A. N. , Moscow intermed. - - -
POIMISTYI 24.06.07 Anis x Pechuga (Poznanskaya) Goz O. V. , Moscow intermed. - - -
RUSICH VASNECOV 27.05.07

Rodnichok Homierovitch Boldareffchino x RUSICH Opromet' (Korshunova)

Korshunova, Moscow intermed. 2 exc. , CC
SOLOV'EV KOVYL' 07.07.07 Solov'ev Liven' x Solov'ev Krasa Devica (Ostrovskaya) Ostrovskaya M. G. & Uspenskii D. Ya. , Moscow intermed. CW, exc. , C Ch NBC
ShELEST IZ DOMA KARPOVOI 08.11.07 Nejinskii iz Doma Karpovoi x Ischyma Harmony (Karpova) Karpova N. G. , Moscow intermed. very good
ShTORM IZ DOMA KARPOVOI 08.11.07 Nejinskii iz Doma Karpovoi x Ischyma Harmony (Karpova) Patrina G. A. , Moscow intermed. - - -
ATAMAN 02.04.05 Anis x Sof'ya (Loseva) Yakushin V. N. , Moscow open very good
BARJAN DU COT-REGNIER 16.01.07 Noureev du Cot-Regnier x Priska du Cot-Regnier (L. -F. Danielle) Dobrynine, France open very good
VASKES KONTAKT 25.04.06 Sokol & Evgenii Onegin x Vaskes Uteha (Shiverskih) Sokolova E. A. & Ledneva I. V. , Moscow open exc. , CC
EREMEI IZ RAZDOL'Ya 13.01.08 Staraja Russa Babitzin x Chernaya Polnoch' iz Razdol'ya (Uvarov) Litvinova N. A. , Moscow open 2 exc. , CC
LUNNAYa RADUGA JAKAN 19.08.06 RUSICH Sapfir x Lunnaya Raduga Krasavicy Undina (Balakireva) Lebedeva S. G. , Moscow open 3 exc. , CC
RUSICH BATYR' 14.05.07 RUSICH Hrizolit x RUSICH Frivol' (Korshunova) Bondar' N. O. , Moscow open - - -
RUSICH ARGAMAK 25.03.07 Rodnichok Homierovitch Boldareffchino x Naomi (Korshunova) Korshunova I. A., Moscow open exc. , CC
SOLOV'EV LIVEN' 11.06.05 Snegovik Homierovitch Boldareffchino x Atamanka van Wisinskaja (Ostrovskaya) Belyakov E. E. , Moscow open - - -
SOLOV'EV UDAR 04.04.07 Solov'ev Don Drakon x Charun'ya iz Zolotoi Svory (Ostrovskaya) Kutlaliev V. A. , Moscow open very good
SOLOV'EV USPEH 04.04.07 Solov'ev Don Drakon x Charun'ya iz Zolotoi Svory (Ostrovskaya) Lisicina V. ~ Mitrofanov O. , Moscow open CW, exc. , C Ch NBC
SOLO LYuBIMOGO BERENDEI 22.06.07

Vol'nyi Veter x Garna (El'kina)

El'kina E. A. ,
Krasnodar region
open - - -
DE-ANTEI 21.11.06 Andersen Du Grand Fresnoy x Ametistovaya Svora Yazychnica (Sinchenko) El'kina E. A. ,
Krasnodar region
working exc.
D-ASMODEI 21.11.06 Andersen Du Grand Fresnoy x Ametistovaya Svora Yazychnica (Sinchenko) Sidorenko O. N. , Moscow working exc. , CC
DVINSKOI PLESK 30.06.04 Borzoi Romanovs Izmail x Dvinskoi Dan'ka (Bykova) Ivashkovskii A. E. , Moscow working 3 exc. , CC
ZAKATAI 09.04.01

Sverkai x Zavitushka (Dmitriev)

Koksharova V. A. , Moscow working very good
KLINGSOR`S VIRKOFF 11.05.05 Klingsor`s Lovlander x Baryshka`s Imzadza (Germany) Korshunova I. A., Moscow working 2 exc. , CC
KOROL' SOLNCE IZ KRYLATOI LEGENDY 02.06.06 Vo Imya Lyubvi iz Podnebes'ya x Zvezda Vostoka iz Krylatoi Legendy (Bagreeva, Slepova) Lyazgina T. A. , Moscow working very good
MIZGIR' IZ RAZDOL'Ya 15.05.06 Chernyi Monarh iz Razdol'ya x Leicro`s Russian Zolka Zara (Uvarov) Sevast'yanov M. O. , Moscow working very good
MUROMEC IZ RAZDOL'Ya 15.05.06 Chernyi Monarh iz Razdol'ya x Leicro`s Russian Zolka Zara (Uvarov) Budacheva N. , Krasnodar working exc.
SLAVNYI 04.05.01 Basurman x Pelageya Yasnaya (Kozlov) Davydenko K. N. , Moscow working - - -
SOLOV'EV ULAN UDALOI 01.06.03 Snegovik Homierovich Boldareffchino x Zoraskoe Asmadeika (Ostrovskaya) Ostrovskaya M. G. , Moscow working CW, exc. , Ch NBC, Best Male
YaSTREB IZ RAZDOL'Ya 14.02.07 Zagar iz Razdol'ya x Hepi Hepri Serafima (Uvarov) Gordeeva N. T. , Moscow working - - -
BERKUT RUSICH DE L`HERMITAGE D`EOLE 15.10.06 Gamajun Aurora x Sibell az Aftab Faizabad (France) Korshunova I. A., Moscow winners CW, exc. , C Ch NBC
KAZNAChEI 25.04.07 Sokol & K Evgenii Onegin x Vaskes Uteha (Shiverskih) Kuprieva V. A. ~ Sokolova E. A. , Moscow winners exc. , CC
KUDEYaR IZ DOMA KARPOVOI 30.05.06 Nejinskii iz Doma Karpovoi x Solov'ev Dym Otechestva (Karpova) Patrina G. , Moscow winners - - -
PARAMON 14.03.04 Basurman x Pechuga (Poznanskaya) Poznanskaya S. Yu. , Moscow winners - - -
RUS EKSTRIM FARTOVYI 29.03.06 Dorsdorf Rekord x Vaskes Vstrecha (Shitikova) Kuznecova V. A. , Moscow winners 2 exc. , CC
SOLOV'EV PEGAS 22.01.06

Snegovik Homierovich Boldareffchino x Oaklara Marina By Starlight (Ostrovskaya)

Cygankova E. E. , Moscow winners 3 exc. , CC
ChARODEI IZ DOMA KARPOVOI 04.05.06 Sumrak x Nagrada iz Doma Karpovoi (Karpova) Karpova . . , Moscow winners exc. , CC
BUYaN IZ RAZDOL'Ya 27.10.06 Zagar iz Razdol'ya x Manitias Vasilisa (Uvarov) Budacheva N. , Krasnodar champion 3 exc. , CC
KOLDUN IZ DOMA KARPOVOI 30.05.06 Nejinskii iz Doma Karpovoi x Solov'ev Dym Otechestva (Karpova) Karpova . . , Moscow champion 2 exc. , CC
NORDEN-VEST K & LEL' 10.12.06 Solov'ev Ulan Udaloi x Yaroslavna (Kovaleva) Kondakova A. R. , Moscow champion very good
PONTII PILAT 14.03.04 Basurman x Pechuga (Poznanskaya) Lancov S. V. , Moscow region champion very good
RUSICH HRIZOLIT 12.04.05 Basurman x Vajenka (Korshunova) Korshunova I. A., Moscow champion - - -
SOKOL & K DRUG SERDEChNYI RAZGULYaI 08.10.05 Vernyi from Magiya Dvijeniya x Elei Voja (Sokolova) Popova T. V. , Moscow champion exc.
SOKOL & K EVGENII ONEGIN 05.11.05 Dorsdorf Rekord x Lunnaya Raduga Chudo Sveta (Sokolova) Vladimirova Yu. S. , Moscow champion exc.
YaNYChAR IZ RAZDOL'Ya 14.02.07 Zagar iz Razdol'ya x Hepi Hepri Serafima (Uvarov) Gordeeva V. E. , Moscow champion CW, exc., C Ch NBC
ZAGAR IZ RAZDOL'Ya 20.05.04 Staraja Russia Babidzin x Chernaya Polnoch' iz Razdol'ya (Uvarov) Uvarov S. B. , Moscow club champion CW, exc.
MAHNO IZ DOMA KARPOVOI 17.01.02 Charodei Chernyi x Amagamma Molniya (Karpova) Ledneva I. V. , Moscow club champion exc.
ANIS 04.06.00 Esaul ot Segoi x Arnika HaCCini (Mironov) Mironov V. , Moscow veterans 3 exc.
DORSDORF REKORD 16.07.00 Letai x Basandrin Bespodobnaya Yashma (Dorogova) Vladimirova Yu. S. , Moscow veterans 2 exc.
SNEGOVIK HOMIEROVICH BOLDAREFFCHINO 13.05.01 Lyskovo Serafimovich De Tour D`Aragon x Oulanova () Ostrovskaya M. G. , Moscow. veterans CW, exc. , Best Veteran. BOB


Name D. f B. Parents Owner Class Mark, Place
Females
DOBER-KOPP BAGHEERA 25.10.08 Dober-Kopp Pannon Zoltan x Dober-Kopp Bleck Sirocco (Koppany) Korshunova I. A., Moscow puppy CW, very promis., Best Puppy
AMETISTOVAYa SVORA LYuBAVA 03.03.08 Cars Ivans Faraon x Polongain Kapitolina (Dzyuba) Dzyuba A., Moscow juniors exc., JCC
BEL' ETUAL' RULLADA 10.08.08 Vega Shelk Feierverk x RUSICH Caricy Otrada (Parichenko) Patrina G.A., Moscow juniors - - -
VASKES MEChTA 10.06.08 Rus Ekstrim Fartovyi x Vaskes Ugroza (Shiverskih) Shiverskih V.S., Moscow juniors - - -
VASKES MOSKVA 10.06.08 Rus Ekstrim Fartovyi x Vaskes Ugroza (Shiverskih) Shiverskih V.S., Moscow juniors exc., JCC
LAVANDA 06.03.08 Shoroh x Povadka (Ivashkovskii) Dvoryanceva N.M., Moscow juniors - - -
LYuDMILA 6.03.08 Shoroh x Povadka (Ivashkovskii) Dvoryanceva N.M., Moscow juniors - - -
RUSICH GVARDIYa 24.02.08 Berkut Rusich de L`Hermitage d`Eole x RUSICH Rechen'ka (Korshunova) Korshunova I. A., Moscow juniors 2 exc., JCC
RUSICH GRACIYa 24.02.08 Berkut Rusich de L`Hermitage d`Eole x RUSICH Rechen'ka (Korshunova) Celikova E.V., Moscow juniors CW, exc., J club champ.
HACCINI RUS ChEREShNYa 27.05.08 Brusnichnyi List x HaCCini Rus Ivushka (Hlopovy) Tyunin A.N., Moscow juniors exc.
HACCINI RUS ChERNIKA 27.05.08 Brusnichnyi List x HaCCini Rus Ivushka (Hlopovy) Hlopov G., Moscow juniors 3 exc., JCC
PRISKAZKA 24.06.07 Anis x Pechuga (Poznanskaya) Poznanskaya S.Yu., Moscow intermed. 3 exc., CC
RUSICH VARAJA 27.05.07 Rodnichok Homierovitch Boldareffchino x RUSICH Opromet' (Korshunova) Korshunova I. A., Moscow intermed. CW, exc., C Ch NBC
SOLOV'EV ChESLAVA 25.11.07 Zagar iz Razdol'ya x Atamanka van Wisinskaja (Ostrovskaya) Musienko N.E. & Ostrovskaya M.G., Moscow intermed. 2 exc., CC
AMETISTOVAYa SVORA ChAINAYa ROZA 16.02.07 Lyubim iz Doma Karpovoi x Nega (Dzyuba) Golubkina M., Moscow open exc.
AMETISTOVAYa SVORA ChEREShENKA 16.02.07 Lyubim iz Doma Karpovoi x Nega (Dzyuba) Rozova T.V., Moscow region open very good
AMETISTOVAYa SVORA ChESLAVA 16.02.07 Lyubim iz Doma Karpovoi x Nega (Dzyuba) Moiseeva N., Moscow open - - -
BYLINA IZ RAZDOL'Ya 27.10.06 Zagar iz Razdol'ya x Manitias Vasilisa (Uvarov) N. Dobrynine, France open exc.
VASKES BALLADA 21.02.06 Amagamma Ferrapont x Vaskes Ugroza (Shiverskih) Shiverskih V.S., Moscow open - - -
ISCHYMA HARMONY 20.03.05 Darbaschan`s Super Strike x Ischyma Comtess (Rirsch) Karpova N.G., Moscow open very good
MAZURKA 27.03.04 Apraksin x Businka iz Losinki (Malinovskaya) Rozova T.V., Moscow region open exc.
NORDEN-VEST KAPEL'KA 10.12.06 Solov'ev Ulan Udaloi x Yaroslavna (Kovaleva) Kovaleva A.I., Moscow open exc.
NORDEN-VEST KARMEN 10.12.06 Solov'ev Ulan Udaloi x Yaroslavna (Kovaleva) Golovanova K.A., Moscow open - - -
NORDEN-VEST KRASA 10.12.06 Solov'ev Ulan Udaloi x Yaroslavna (Kovaleva) Grishina N.V., Moscow region open - - -
PLATINA 18.05.06 Anis x Boyarynya Lyubushka (Laryushenkova) Trubicyna N.O., Moscow.
open exc.
POLINGAIN KAPITOLINA 07.03.05 Ametistovaya Svora Yakhont x Phaedra Polongain Regina (Tuominen M. & Salo L.) Dzyuba A., Moscow open exc.
PChELKA 18.05.06 Anis x Boyarynya Lyubushka (Laryushenkova) Laryushenkova G.B., Moscow open - - -
RUSICH BOGATEYa 14.05.07 RUSICH Hrizolit x RUSICH Frivol' (Korshunova) Shishkov N., USA open exc.
RUSICH YaKUTIYa 22.09.06 RUSICH Sapfir x RUSICH Opromet' (Korshunova) Korshunova I. A., Moscow open CW, exc., C Ch NBC
SOLOV'EV UDAChA 04.04.07 Solov'ev Don Drakon x Charun'ya iz Zolotoi Svory (Ostrovskaya) Bratanova O. open - - -
EVRHILL1S STRETCHING OUT 04.05.07 Ischyma Heiduck x Brassok Emmy Hennings (A.-P. Wiren) Fedorenko E.A. & Shilenkova K., Moscow open - - -
BORZYE SENAVIAN ASTARTA UDAChNAYa 24.05.07 V'yun x V.Gyurza (Tatarinceva) Tatarinceva N.V., Tver region, Starica working exc.
GARNA 12.08.05 Ataman x Zabava (Malling) El'kina E.A., Krasnodar region working exc.
JURAVKA IZ STAROI OHOTY 30.04.04 Agent 007 iz Staroi Ohoty x Vesta iz Staroi Ohoty (Skorin) .., Vologda region working - - -
KLEMENTINA IZ KRYLATOI LEGENDY 02.06.06 Vo Imya Lyubvi iz Podnebes'ya x Zvezda Vostoka iz Krylatoi Legendy (Bagreeva, Slepova) AkimovaT.M., Moscow working 3 exc., CC
MAZURKA REZVAYa IZ RAZDOL'Ya 15.05.06 Chernyi Monarh iz Razdol'ya x Leicro`s Russian Zolka Zara (Uvarov) Trubicyna N.O., Moscow working exc., CC
RUSICH REChEN'KA 01.10.03 Ghazi Arslan Aurora x Golubka RUSICH (Korshunova) Celikova E.V. ~ Korshunova I. A., Moscow working CW, exc., C Ch NBC
SOLOV'EV YaShMA 26.12.03 Manitias Krasnyi Oriel xOaklara Marina by Starlight (Ostrovskaya) Ostrovskaya M.G., Moscow working 2 exc., CC
AZAZEL' 29.03.06

N-Chaus x Boyarynya (Tatarincev)

Tatarincev S.V., Tver region, Starica winners - - -
VASKES KACCIOPEYa 25.04.06 Sokol & K Evgenii Onegin x Vaskes Uteha (Shiverskih) Sokolova E.A., Moscow winners CW, exc., C Ch NBC
KADRIL' IZ KRYLATOI LEGENDY 02.06.06 Vo Imya Lyubvi iz Podnebes'ya x Zvezda Vostoka iz Krylatoi Legendy (Bagreeva, Slepova) Akimova T.N., Moscow winners very good
KRASA IZ DOMA KARPOVOI 30.05.06 Nijinskii iz Doma Karpovoi x Solov'ev Dym Otechestva (Karpova) Karpova N.G., Moscow winners 2 exc., CC
MAR'Ya KRASA 04.11.03 Anis x Hvalena (Mokrousova) Mironova N.M., Moscow winners - - -
SKAZKA IZ DOMA KARPOVOI 25.05.04

Nejinskii iz Doma Karpovoi x Zadumka (Karpova)

Gurylev V.K., Moscow winners exc.
URSULA NORDEN VEST 20.08.07 no information Sviridov A.O., Voronezh winners exc.
AZARTNAYa 04.04.06 Pontii Pilat x Graciya iz Sosnovoi Polyany (Lancov) Lancov S.V. Moscow region champion very good
G-VIKTORIYa 20.12.04 Golub' x Boyarynya (Tatarinceva) Tatarincev S.V., Tver region
champion 3 exc., CC
DERZA 10.05.04 Slavnyi x Danaya (Davydenko) Zabelkina M.A., Moscow champion - - -
RASKIDA IZ DOMA KARPOVOI 11.04.04 Mahno iz Doma Karpovoi x Vaskes Uslada (Karpova) Karpova N.G., Moscow champion 2 exc., CC
RUSICH VOLOGDA 27.05.07 Rodnichok Homierovitch Boldareffchino x RUSICH Opromet' (Korshunova) Korshunova, Moscow champion CW, exc., C Ch NBC, Best Female, Ch NBC, BOS
VASKES UGROZA 16.12.99 Charodei Chernyi x Naryadnaya (Shiverskih) Shiverskih V.S., Moscow club champion - - -
ISKRISTAYa 25.09.05 Varyag x Zimnii Skazka (Zaharchuk) Trubicyna N.O., Moscow club champion 2 exc.
RUSICH OSENNEE SOLNYShKO 15.05.03 Ghazi Arslan Aurora x Chernaya Jemchujina iz Razdol'ya (Korshunova) Korshunova I. A., Moscow club champion CW, exc.
NEGA 20.12.99 Gnev x Taiga (Gurylev) Dzyuba A.V., Moscow veterans 2 exc.
PEChUGA 15.12.00 Parhai Zlat x Proidoha (Poznanskaya) Poznanskaya S.Yu., Moscow veterans 3 exc.
HEPI HEPRI SERAFIMA 15.04.01 Michelangelo Hegerova x Metelica Hepi Hepri (Filina) Filina L.L. & Gordeeva N.T., Moscow veterans - - -
ChERNAYa POLNOCh' IZ RAZDOL'Ya 02.07.99 Gilyai RUSICH x Ragneda (Uvarov) Uvarov S.B., Moscow veterans CW, exc.

Competitions
Best couple
BERKUT RUSICH DE L`HERMITAGE D`EOLE
RUSICH OSENNEE SOLNYShKO
Korshunova I. A. 1 place
VASKES MAVR
VASKES MEChTA
Shiverskih V.S.
ZAGAR IZ RAZDOL'Ya
ChERNAYa POLNOCh' IZ RAZDOL'Ya
Uvarov S.B.
RUSICH ARGAMAK
RUSICH YaKUTIYa
Korshunova I. A.
RUSICH GRANAT
RUSICH GVARDIYa
Korshunova I. A. 2 place
RUSICHVASNECOV
RUSICH VOLOGDA
Korshunova I. A.
ChARODEI IZ DOMA KARPOVOI
KRASA IZ DOMA KARPOVOI
Karpova N.G. 3 place
ShELEST IZ DOMA KARPOVOI
ISCHYMA HARMONY
Karpova N.G.
Best pack

BERKUT RUSICH DE L`HERMITAGE D`EOLE
RUSICH OSENNEE SOLNYShKO
RUSICH GRANAT

Korshunova I. A.

 
VASKES MAVR
VASKES MEChTA
VASKES MOSKVA
Shiverskih V.S.  
IZ RAZDOL'Ya
EROFEI IZ RAZOL'Ya
ChERNAYa POLNOCh' IZ RAZDOL'Ya
Uvarov S. B. 3 place
RUSICHVASNECOV
RUSICH VARAJA
RUSICH VOLOGDA
Korshunova I. A. 2 place
SNEGOVIK HOMIEROVICH BOLDAREFFCHINO
SOLOV'EV ULAN UDALOI
SOLOV'EV KOVYL'
Ostrovskaya M.G. 1 place
Best stud-dog
ANIS Mironov V. 3 place
BERKUT RUSICH DE L`HERMITAGE D`EOLE Korshunova I. A.
VASKES UGROZA Shiverskih V.S.  
ZAGAR IZ RAZDOL'Ya Uvarov S.B.  
NEGA Dzyuba A.V.  
RUSICH REChEN'KA Korshunova I. A. & .. 2 place
ChERNAYa POLNOCh' IZ RAZDOL'Ya Uvarov S.B. 1 place
Best kennel
VASKES Shiverskih V.S.  
IZ DOMA KARPOVOI Karpova N.G. 3 place

IZ RAZDOL'Ya

Uvarov S.B.

2 place
AMETISTOVAYa SVORA Dzyuba A.V.  
NORDEN-VEST Kovaleva A.I.  
RUSICH Korshunova I. A. 1 place
SOLOV'EV Ostrovskaya M.G.

NBC - National Borzoi Club
C Ch NBC - Candidate to National Borzoi Club Champion

 
Latest news

- 33

© RUSDOG.ru
- AlRy