Home arrow Show results arrow 2007 arrow First allrussian borzois speciality (males)
Main menu
Language
Login Form
Rambler's Top100
Advertisement
Advertisement
First allrussian borzois speciality (males) Print E-mail
Written by   
Specialized borzoi-show
20 May, 2007, Moscow, Russia
Judge: Richard Duckworth (Great Britain)
Name Date of birth Parents Owner Class Mark, place
Males
BERKUT RUSICH DE L'HERMITAGE D'EOLE
15.10.06 Gamajun Aurora x Sibell az Aftab Faizabad (France) Korshunova I.A., Moscow puppies 1 wery promis., CW
VASKES BAZAL'T
21.02.06 Amagamma Ferapont x Vaskes Ugroza (Shiverskih) Kuznetsova Ya, Moscow junior very good
KNYaZ' KRASNO SOLNYShKO IZ KRYLATOI LEGENDY 2.06.06 Vo Imya Lyubvi iz Podnebes'ya x Zvezda Vostoka iz Krylatoi Legendy (Bagreeva, Slepova) Boyarova O. T., Ul'yanovsk junior - - -
KOLDUN IZ DOMA KARPOVOI
30.05.06 Nezhinskii iz Doma Karpovoi x Solov'ev Dym Otechestva (Karpova) Karpova N. G., Moscow junior 1 exc., CW, J Club Winner
KOROL' SOLNTsE IZ KRYLATOI LEGENDY
2.06.06 Vo Imya Lyubvi iz Podnebes'ya x Zvezda Vostoka iz Krylatoi Legendy (Bagreeva, Slepova) Lyazgina T. A., Moscow junior very good
KUDEYaR 7.07.06 Karai iz Severnoi Ohoty x Belka (Kayumova) Kryazhev A. Yu., Moscow junior - - -
KUDEYaR IZ DOMA KARPOVOI
30.05.06 Nezhinskii iz Doma Karpovoi x Solov'ev Dym Otechestva (Karpova) Parichenko E., Moscow junior 4 exc., CC
MILYI IZ RAZDOL'Ya
15.05.06 Chernyi Monarh iz Razdol'ya x Leicro's Russian Zolka Zara (Uvarov) Parichenko E., Moscow junior 3 exc., CC
RUS EKSTRIM FARTOVYI
29.03.06 Dorsdorf Rekord x Vaskes Vstrecha (Shishkova) .., Moscow junior exc.
TsEFEI
17.03.06 Pontii Pilat x Doblest' (Tihona) Tihona S.A., Vologda. junior exc.
ChARODEI IZ DOMA KARPOVOI
4.05.06

Sumrak x Nagrada iz Doma Karpovoi (Karpova)

Karpova N.G., Moscow junior 2 exc., CC
KARAI 22.10.05 Voin x N-Steshka (Zavorina) Kosolapova E. S., Moscow intermed. - - -
SANHAWKE VASILEK
4.01.06 Manitias Kubinec x Manitias Sundancer (Zarnova) Korshunova I. A., Moscow intermed. 1 exc., CW, C Ch NBC
SOLOV'EV PEGAS
22.01.06

Snegovik Homierovich Boldareffchino x Oaklara Marina by Starlight (Ostrovskaya)

Tsygankova E.E., Moscow intermed. exc.
ATAMAN
2.04.05 Anis x Sof'ya (Loseva) Yakushin V.N., Moscow open very good
VEGA ShELK ARHIP
28.06.04 Anis x Vega Shelk S-Ekaterina Velikaya (Panteleeva) Konovalova K.P., MO, g. Dubna. open very good
ZNOI 1.0.03 Manitias Krasnyi Oriel x () . ., Moscow open - - -
PARAMON 14.03.04 Basurman x Pechuga (Poznanskaya) Poznanskaya S. Yu., Moscow open - - -
RAZGULYaI RUBIN YaSNYI KNYaZhICh 7.03.05 Solov'ev Ulan Udaloi x Razgulyai Ryabina (Molev) Bryuhanova E., Moscow open - - -
RODNITCHOK HOMIEROVITCH BOLDAREFFCHINO 10.10.00 Ardagan's Edition x Minouchka Jaroska (France) Korshunova I. A., Moscow open - - -
RUSICh PETR I
31.07.03 Gazi Arslan Aurora x () Korshunova I. A., Moscow open 1 exc., CW, C Ch NBC
RUCCKII STANDART BRILLIANT ChERNYI
16.09.03

Gilyai Rusich x Exlibris Canes Beloe Notshi (Ivashin)

Korshunova I. A., Moscow. open very good
Ch Club, Rus; 2-II,1-III, 1-II in pair, 1-II in rack - hare
BORZOI ROMANOVS IZMAIL
2.05.02

Goritsvet Shelk' x Borzoi Romanovs Santara (Estrina)

Estrina I. Yu., Moscow working - - -
2-III hare, 2-III volf test
VARYaG
30.03.03 Egor Udatchnik Borzois x Siren' (Malyshenko) Malyshenko A.E., Moscow working 3 exc.

C Ch NBC; 1-I, 4-II,1-III hare
LUKIChI FINIST

23.07.02 Veresk x Attika (Pimahova) Pimahova T. G., Moscow working - - -

3-III hare
LUKOMOR LUKICh

27. 05.04 Derzai x Lyubimaya Sudarynya Zima (Dronov) Artemova T. V., Moscow working - - -
Ch RUS, 1-III hare
MAHNO IZ DOMA KARPOVOI
17.01.02 Charodei Chernyi x Amagamma Molniya (Karpova) Ledneva I.V., Moscow working 1 exc., CW, C Ch NBC
1-III hare
SOLOV'EV KADET
8.07.00 Al'debaran de Nobile Vel'trus x Stepnaya Krasa (Ostrovskaya) Glinkina S. G. working - - -
J Ch Eur, Ch RUS, Pol; Ch RUS working; 1-II, 1-III hare
SOLOV'EV ULAN UDALOI
1.06.03 Snegovik Homierovich Boldareffchino x Zoraskoe Asmadeika (Ostrovskaya) Ostrovskaya M.G., Moscow working 2 exc.

Ch RKF
BOYaRIN ZAHARII

.21.02.03 Zlodei Danila x Roksana (Rozanova) Ledneva I.V., Moscow winner 1 exc., CW, C Ch NBC
C Ch NBC
VEGA ShELK SERChAI
31.12.00 Egor x Vizantiya Shelk' (Panteleeva) Zhivilova E. O., Moscow Region winner - - -
Ch RUS, J Ch RUS
G-BARIN
20.12.04 Golub' x Boyarynya (Tatarintseva) Tatarintsev S. V., Tver region winner very good
3 x C Ch NBC
LADNYI
6.03.01

Parhai Zlat x Podruzhka (Mihailova)

Oleinikov O. S.,
Moscow region, Pushkino
winner - - -
Ch RUS, 1-III hare, 1-III volf test
LYuBIM IZ DOMA KARPOVOI
15.01.02 Nayan x Amagamma Mila (Karpova) Serova, Moscow.
winner 3 exc.
Ch RUS
NORDEN VEST YaRYI
27.03.05 Manitias Krasnyi Oriel x Yantarna (Kovaleva) Serova, E., Moscow winner very good
Ch RUS, J Ch Club, J Ch RUS
RUSICh HRIZOLIT
12.04.05 Basurman x Vazhenka (Korshunova) Korshunova I. A., Moscow winner 2 exc., CC
4 x CAC
SOLOV'EV LIVEN'
11.06.05 SNEGOVIK HOMIEROVICH BOLDAREFFCHINO x ATAMANKA VAN WlSlNSKAJA (Ostrovskaya) Belyakov E. E., Moscow winner very good
Ch RUS, 1-III hare
SOLOV'EV RASSVET
10.09.03 Manitias Krasnyi Oriel x Lapushka iz Zolotoi Svory (Ostrovskaya) Ivanova Yu. I., Moscow winner very good
Ch RUS, Blr, Ukr; 1-II,1-III hare
ChERNYI MONARH IZ RAZDOL'Ya
2.07.99 x () Uvarov SB., Moscow winner 4 exc.

Ch RUS
VEGA ShELK AZOV

28.06.04 Anis x Vega Shelk S-Ekaterina Velikaya (Panteleeva) .., Moscow. champ. - - -
Ch RUS, Blr, Fin, RKF; 1-II hare, 1-II fox, 2-III hare
3AGAR IZ RAZDOL'Ya
20.05.04

Staraja Russa Babitzin x Chernaya Polnoch' iz Razdol'ya (Uvarov)

Uvarov SB., Moscow champ. 2 exc., CC

Ch RUS, 1-III fox
MANITIAS KUBINEK

12.08.99 FALCONCRAG KRASSAI x MANITIAS KASHELLA (Manning) Zarnova M. K., Moscow champ. - - -
Ch RUS
NEZhINSKII IZ DOMA KARPOVOI
27.07.02 Inok iz Zolotoi Svory x Vaskes Uslada (Karpova) Karpova I.G., Moscow champ. 3 exc., CC
Ch RUS, 1-III hare
PONTII PILAT
14.03.04 Basurman x Pechuga (Poznanskaya) Lantsov S, Moscow region, Mytischi champ. 4 exc.

Ch RUS, 1-III volf test
RUSICh SAPFIR

12.11.03

Gilyai Rusich x Naomi (Korshunova)

Korshunova I.A., Moscow champ. 1 exc., CW, Best Male, C Ch NBC, Club Winner
Ch RUS, Club, 3-II, 3-III hare
ALMAZ
17.10.99

Al'debaran de Nobile Vel'trus x Zadira (Surnikova)

Surnikova E. V., Tver region Club Champion - - -

Ch Grand, Ch RUS, Club, RKF, RFOS; 1-III hare
ANIS

4.06.00 Esaul ot Segoi x Arnika Hassini (Mironova) Mironov V., Moscow Club Champion 3 exc.
Ch RUS,
Club; 2-II, 1-III, 1-II in pair, 1-II in rack - hare
BORZOI ROMANOVS IRAKLII
2.05.02 Goritsvet Shelk' x Borzoi Romanovs Santara (Estrina) Estrina I. Yu., Moscow Club Champion - - -
Ch RUS,
Club; 3-II, 1-III, 1-II in pair, 2-II in rack - hare
BORZOI ROMANOVS SVETOCh
4.12.00 Romanovs Zveroboi x Sashen'ka Zlynskaya (Estrina) Estrina I. Yu., Moscow Club Champion - - -

Ch Club,Ch Inter, Grand, Ch RUS, Blr, Mol, RKF, 1-III hare
DORSDORF REKORD

16.07.00 Letai x Basandrin Bespodobnaya Yashma (Dorogova) Vladimirova Yu. S., Moscow Club Champion 1 exc., CW
Ch Club; 3-III-hare
ZIMOGLYaD
3.02.03 Russkaya Vol'nitsa Mazai x Shalish' (Sobennikov) Sobennikov
(Moscow)
Club Champion 4 exc.
Ch Inter, Grand Rus, Club, Rom, Svk, Est, Spa, RKF; 1-III hare
SNEGOVIK HOMIEROVICH BOLDAREFFCHINO
13.05.01 Lyskovo Serafimomch De Tour D'Aragon x Oulanova (France) Ostrovskaya M. G., Moscow Club Champion 2 exc.
Ch RUS
VENI VIDI VITsI IZ PODNEBES'Ya
26.04.99 Goritsvet Shelk' x Nezhdannaya Radost' (Fatyuhin) Fatyuhin A.V., Moscow. veteran 1 exc., CW, Best Veteran
Ch RUS
VO IMYa LYuBVI IZ PODNEBES'Ya
26.04.99 Goritsvet Shelk' x Nezhdannaya Radost' (Fatyuhin) Fatyuhin A.V., Moscow. veteran 2 exc.

C Ch NBC - Candidate to National Borzoi Club Champion

 
© RUSDOG.ru
- AlRy